Hakkımızda

KUBE POMPA TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. A.Ş.
İmalatını gerçekleştirdiğimiz Motopomplarımızda, ayrıca sağlanan diğer hizmetlerde ulusal ve uluslararası kalite standartları hedef alınmıştır.

Ürünümüz yerli ve patentlidir.

Teknik personelimiz tarafından, modern makine parkına sahip imalathanemizde, ihtiyaca göre uyarlanabilir yeni ürün tasarımı, ürün geliştirme ve modernizasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Pompa imalatımızda, arıza durumunda yedek parça temininde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Motopompun çalışması esnasında hava alma gibi başka bir işleme ihtiyaç duymadan emiş hortumu ucundaki süzgeçten geçebilen her cismi çekme özelliğine sahip olması nedeni ile her türlü su baskınlarında su tahliyesi yapılabilmektedir. Pompa ile yüksek basınçlı su elde edilmesi nedeniyle uygun ortam larda, itfaiye aracına destek olarak yangınlara müdahale için de kullanılmaktadır.

Pompa çalışma prensibinden dolayı emiş mesafesi diğer araçlara göre daha fazla dır. (10 metre) Ayrıca hava yapmama özelliğine sahiptir. Derinlik arttıkça debi ve basınç kaybının olmaması da diğer ayrıcalıkları arasındadır. Pompa içi su doldurma, çek valf, klape veya vakum gibi bir sistemle çalışmadığından dolayı diğer motopomp lardan ayrılan çok avantajlı bir sistemdir.

Pompa Teknik Özellikleri
- Dikey olarak 10 metre mesafeden emiş yapabilir.
- Derinlik arttıkça debi ve basınç kaybı oluşmaz.
- Dizel yakıtlı motorla çalışır.
- Düşük devirde yüksek basınç ve debi oluşturur.
- Dizel olmasına rağmen daha hafiftir.
- Çalışması için ayrıca bir sisteme gerek duymaz. (Hortum içi su doldurma, klape havaalma gibi işlemler.)
- Klape, çek valf, trikomat gibi bir sistem içermez.
- Çalışmasından hemen sonra 5-7 saniye içerisinde devreye girer.